:: Головна :: :: Пошта :: :: Пошук :: :: Оголошення :: :: Форум ::
Меню
Головна
>>> Про проект
>>> ТЕМА ДНЯ
>>> БІБЛІОТЕКИ УКРАЇНИ:
>>> УКРАЇНІСТИКА за КОРДОНОМ
>>> УКРАЇНОМОВНІ ТВОРИ:
>>> КОРИСНІ РЕСУРСИ
>>> СУЧАСНА БІБЛІОТЕКА
>>> З ТВОРЧОГО ДОРОБКУ:
>>> ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ
>>> ИГРОМАНИ. Дискусійний клуб
ФАЙЛИ
Контакт
ЗНАЙОМТЕСЬ:
Новини порталу

Вітаємо Вас на Бібліотечному інформаційно-освітньому порталі 

Презентація сайтів бібліотек
Централізована бібліотечна система Оболонського р-ну м. Києва

      Сайт  http://ocls.kyivlibs.org.ua/  пропонує розділи: Структура ЦБС: Адміністрація, Публічні бібліотеки, Бібліотеки для дітей; Наші координати; Наші бібліотеки на карті Києва; Поради новому користувачу бібліотеки; Наші послуги; Афіша (план заходів); Ми передплатили; Електронний каталог; Корпоративна вуіртуальна довідка; Віртуальні виставки; Вернісажі; Наші проекти; Інформаційно-бібліографічні та методичні видання; Колегам; Висловлюємо вдячність; Бібліотеки співпрацюють; Вакансії;  Краєзнавча інформація: про Оболонь, про Куренівку; Бібліотеки України; Бібліотеки країн СНД; Електронні бібліотеки; Періодичні видання: України, країн СНД, країн далекого зарубіжжя; Повнотекстові електронні видання в мережі Інтернет; Цікаво про бібліотеки; Бібліотечні веселощі; Службова сторінка

Що нового у бібліотеках країни:

Якщо Ви хочете дізнатися про щоденну роботу бібліотеки - Вам сюди!

ТЕМА ДНЯ
RFID-системы автоматизации библиотек

Система автоматизации библиотек IDLOGIC.

Описание
      Использование RFID-систем в управлении библиотечным фондом и процессом приема/выдачи книг чрезвычайно удобно. Сотрудники библиотеки избавляются от выполнения множества рутинных операций, связанных с заполнением бланков приема и выдачи, инвентаризацией, поиском того или иного издания. Кроме того, использование технологий радиочастотной идентификации позволяет надежно защитить книги от хищения.
      Самообслуживание в RFID-библиотеках удобно и для читателей. Читатель может самостоятельно найти книгу, оформить ее для выноса на электронном читательском билете с помощью удобного терминала самообслуживания, самостоятельно сдать прочитанную книгу обратно в библиотеку. Незаметно вынести неоформленную книгу читатель не сможет, так как сработает RFID-система безопасности.

  Преимущества RFID для сотрудников библиотеки:
Ускорение процедур приема/выдачи книг
Упрощение и высокая скорость обслуживания читателей
Автоматическая инвентаризация книг и обеспечение их сохранности

Преимущества для читателей:
Уменьшение или полное отсутствие очередей в библиотеке
Простота обращения с терминалом самообслуживания

Докладніше...
Електронний читацький квиток: утопія чи дійсність?

     Ні, це реальність нашого часу, стверджують працівники  Тюменської ОНБ ім. Д.І. Менделєєва. Бо це не просто пластиковий пропуск, який діє зараз: це майже "чарівна палочка", що дарує своєму власнику можливість без зайвих клопотів отримати широкий спектр бібліотечних послуг. Автоматично створюючи індивідуальний переміщуваний профіль, що зберігає всю інформацію і робочі налаштування користувача, він забезпечує комфортну роботу в усіх зонах бібліотеки: від гардеробу (квитком відкривається ячейка для зберігання особистих речей) і платіжного терміналу, до будь-якого із багатофункціональних АРМ  у читальних залах і мультимедійних кабінках.

      Електронний читацький квиток дозволяє користувачу:
- Забезпечити конфиденційність своїх електронних документів, а також даних з мережі Інтернет.
- Мати доступ до всіх електронних документів з будь-якого АРМ.
- Здійснювати пошук і замовлення документів на свое ім'я.
- Мати інформацію про стан замовлень і наявності вільних АРМ.  і
- Отримувати платні послуги через списання коштів з особистого рахунку самостійно, без співобітника бібліотеки.
- Володіти інформацією про стан свого особистого рахунку.
- Зберігає до 50 Мб інформації і слугує портативним її накопичувачем.
    Мінімум очікування, максимум самостійності, оперативний доступ як до локальних, так і до віддалених інформаційних ресурсів, мабудь найголовніше, що отримали користувачі з впровадженням Електронного читацького квитка.
     
     Використання RFID-технології зручно і для бібліотекарів. Автоматична реєстрація користувачів і створення облікових записів у суміжних єлектронних системах; автоматизована документовидача на кафедрах обслуговування замість читацького формуляра; одночасне ведення бібліотечної статистики; автоматичне блокування читачів-боржників і тих, хто не подовжив термін дії квитка - все це скорочує час обслуговування кожного користувача у декілька разів. А ще бібліотека отримує можливість відмовитися від обігу готівки і участі у цьому бібліотекаря.

     Впровадженню в роботу бібліотеки Електронного читацького квитка передувала напружена самовіддана робота бібліотечних і технічних фахівців. Було розроблено технологічний проект модернізації бібліотеки, основою якого стали RFID-технології. В результаті з'явилися наступні модулі для автоматизованих робочих місць (АРМ):

- АРМ "Реєстратор" - реєстрація користуваача; фотографування; друк читацького квитка; облікові записи в суміжних системах (АБІС «ІРБІС», Active Directory, 1С, Microsoft Dynamic CRM); автоматичне блокування користувача в разі заборгованості або відсутності перереєстрації.

- АРМ "Ідентифікація читача" - дозволяє користувачу працювати на будь-якому АРМ зі своїми документами (переміщуваний профіль) та з своїми обліковими записами в Інтернеті; користуватися ресурсами )Гарант, КонсультантПлюс і т.п.)

- АРМ "Пошук і замовлення літератури" - дозволяє користувачу проводити пошук і замовлення документів на свій читацький квиток, не використовуючи для цього ніяких додаткових авторизацій; відстежувати статус замовлення.

- АРМ "Інформування про стан замовлення" - відображає стан замовлення у системі інформування.

- АРМ "Особистий рахунок" - дає можливість оплачувати платні послуги з електронного читацького квитка (зарахування коштів, списання, перегляд стану рахунка). Завдяки цьому АРМ користувач може покласти будь-яку суму на свій електронний читацький квиток через термінал у бібліотеці.

      Усі ці модулі були успішно впроваджені і використовуються в роботі. Реалізація системи RFID-ідентифікації користувача на базі ОС Linux дозволила скоротити витрати на ліцензії та використати в якості АРМ технологію "тонкий клієнт" на всіх терміналах. Використання в якості клієнта останньої версії xfreerdp дозволила серверу реалізувати будь які  нові механізми протоколу RDP буквально до версії 7.1 (брокер, VDI і т.д.)     

     "Мабудь, хтось з читачів скаже: "Це нереальна для більшості бібліотек технологія! - говорять працівники бібліотеки. - А ми відповімо: "Зовсім недавно ми навіть не очікували, що у кожній бібліотеці будуть комп'ютери і Інтернет! А без мобільного телефону жоден з нас вже не може обходитися! А зараз це все є у нашому житті".

Досвідом впровадження Електронного читацького квитка діляться директор Тюменської ОНБ ім. Д.І. Менделєєва О. Б. Адамович та заступник директора А. Л. Бренцюс у ж. "Сучасна бібліотека" № 7(67) 2016.  

< Попередня   Наступна >
Головна | >>> Про проект | >>> ТЕМА ДНЯ | >>> БІБЛІОТЕКИ УКРАЇНИ: | >>> УКРАЇНІСТИКА за КОРДОНОМ | >>> УКРАЇНОМОВНІ ТВОРИ: | >>> КОРИСНІ РЕСУРСИ | >>> СУЧАСНА БІБЛІОТЕКА | >>> З ТВОРЧОГО ДОРОБКУ: | >>> ЧИТАЛЬНИЙ ЗАЛ | >>> ИГРОМАНИ. Дискусійний клуб | ФАЙЛИ | Контакт |
Підпишіться на новини!

 

http://mysciencehighlights.org/ Мои научные новости -- уникальная возможность получать абстракты из полторы сотни англоязычных журналов по всем академ темам на имейл или посредством новостной ленты! Вам всего лишь необходимо зарегистрироваться,  указать тему,  ключевые слова,  и сведения о новых публикациях с высокой степенью ревалентности вам обеспечены! Информация о  ресурсе тут

Популярні

 

Новини — Українська бібліотечна асоціація

 

News from IFLA
Who's Online
Зараз на сайті:
Гостей - 49
 
 
©Copyright 2005-2007 Бібліотечний інформаційно-освітній портал
Використання інформації з рекламних та інших матеріалів цього сайту для передруку, внесення в бази даних для подальшого комерційного використання, розміщення матеріалів в ЗМІ та мережі інтернет можливе лише за умови розміщення прямого посилання на сайт http://www.librportal.org.ua

:: up::
bigmir)net TOP 100